Oczekiwanie na przesyłkę z grą

30 września 2012, 18:31 · Yotsuya

Też bym zagrał 😁 Ale BC + TBC + WotLK idzie do mnie wielkimi krokami, może nawet jutro już pogram <3 20 wbiłem na dwarfie, teraz tylko czekać aż się dalsze horyzonty odblokują. No i mam już część sumki na pierwszego pre-paida, bo miesiac gratis ale potem samo się nie kupi.

Zauważyłem, że od wejścia MoP w dungeonach lecą też pierścienie. Niebieskie pierścienie. Na Cataclysmie to ich nie było 😲 Ostatnio wylootałem jeden, fajny do tankowania (bonus do staminy i strength'a).

0 △|▽


Komentarze (9):


Agmar
30 września 2012, 18:47

Lootały, ale dopiero w przedziale 30-40lvl.

0 △|▽


  Yotsuya
  30 września 2012, 19:14

  No, chodziło mi o te niższe lvle 😜 A tutaj też już są.

  W ogóle to napisałbyś czasem, jak jesteś w grze. Ja cię dodałem do friendów, ale ciągle jest status "unknown", nie wiem ocb. Chyba o to, że mam startera.

  0 △|▽


   Agmar
   30 września 2012, 19:24

   Nie, po prostu jestem niezalogowany i mnie nie widać. Potem wejdę. 😜

   0 △|▽


    Resselleth
    30 września 2012, 20:02

    Jestem nowy w temacie i mam kilka pytań 🙂

    Po pobraniu pierwszych 118MB będzie pobierała się sama gra, ile zajmuje sama podstawa, dzięki której będę mógł zagrać? O co chodzi z tymi patchami, wersjami i dodatkami, których pełno widziałem? Żeby grać potrzeba wszystkich najnowszych czy tylko samej podstawy, którą pobiorę za darmo? Mam zamiar grać, jak na razie, za darmo do 20lvl. Czy będę mógł używać wszystkich opcji gry, czy też moje możliwości będą ograniczone? I czy po nabiciu 20lvl mogę dalej grać na tej postaci (farmić itp), czy konto zostanie zablokowane?

    EDIT: Zgaduję, że odeślecie mnie do googli, ale już szukałem i widziałem różne odpowiedzi na te pytania, więc zadam je tutaj, żeby być pewnym 😜

    0 △|▽


     Goik Tasartir
     30 września 2012, 20:06

     gra od razu sciąga też wszystkie dodatki tylko musisz je odblokować(kupić)

     a co do postaci to nie wiem...

     1 △|▽

     • Resselleth (+1)

     Yotsuya
     30 września 2012, 20:15

     Sporo pytań. Trzeba odpowiedzieć na wszystkie 😝

     1. Gra w chwili obecnej waży ok. 25GB (tak pisze na battle.net). Żeby grać wystarczy ściągnąć bodajże 12 czy coś koło tego. Masz włączony ten "pobieracz"? Jak wskaźnik zrobi się żółty ("available") to już można grać. Kiedy jest zielony to pobieranie jest na końcowej fazie, wszystkie ważne pliki zostały już ściągnięte.

     2. W ten sposób ściągasz ogólny content zaaktualizowany już do najnowszej wersji. O nic innego się nie martw, nie będziesz musiał później nic ściągać itd. To już jest najnowsza wersja gry. Oczywiście jak wyjdzie nowy patch to będzie trzeba niektóre rzeczy ściągać od nowa, ale zazwyczaj niedużo (max. 1GB).

     3. Dodatki to jak sama nazwa wskazuje rozszerzenia do gry. Dokładniej mówiąc - upgrade konta. Będą ci potrzebne, jeżeli kiedykolwiek zupgradujesz konto do pełnej wersji. Im nowszy dodatek masz zakupiony tym więcej opcji w grze dostępnych. Kazdy zakupiony dodatek daje ci kilka lvli więcej do wbicia, nowe instancje, nowe raidy, nowe lokacje, itemki itd.

     Dodatki są w kolejności: The Burning Crusade -> Wrath of the Lich King -> Cataclysm -> Mists of Pandaria

     Pierwsze dwa są już dostępne za darmo, nie trzeba ich kupować. Zresztą jeżeli będziesz grać na starterze to i tak nie będziesz kupować żadnych dodatków 😉

     4. Konto starter ma sporo ograniczeń, kilka ważniejszych postaram się wymienić:

     * Gra tylko do 20 lvla. Później nie dostajesz doświadczenia za questy, potworki etc. Na koncie można dalej grać, robić dungeony i ogólnie wszystko co było do tej pory, ale nie dostajesz nic a nic doświadczenia.

     * Limit pieniędzy to 10 złota (wystarczająco jak na ten lvl).

     * Brak możliwości korzystania ze skrzynki pocztowej

     * Brak możliwości handlowania na aukcjach i bezpośrednio z graczami

     * Zablokowany dostęp do chatu. Możesz jedynie pisać na komendzie "Say" (do graczy w pobliżu), na chacie "Party" (w grupie) oraz "Whisper" (czat prywatny - możesz rozmawiać tylko wtedy, gdy ktoś do ciebie napisze pierwszy)

     * Brak możliwości dołączania do gildii i tworzenia nowych

     1 △|▽

     • Resselleth (+1): Za wyczerpującą odpowiedź :)

     Resselleth
     30 września 2012, 20:16

     A jeśli nie chcę na razie wydać ani złotówki na grę, to jak bardzo ograniczony będę jeśli chodzi o lvl, rasy i profesje?

     @up

     Pisząc nie wiedziałem jeszcze tego postu, dzięki wielkie za odpowiedź 😁

     EDIT2: A jaki jest maksymalny level i co mnie omija oprócz większej ilości mapek bez dodatków?

     0 △|▽


      Yotsuya
      30 września 2012, 20:19

      O, właśnie. Po wyjściu Mists of Pandaria dla kont starter jest teraz nieograniczony niczym wybór ras. Masz dostępne wszystkie. Jeśli chodzi o klasy, to żeby grać Monkiem trzeba mieć MoP, oraz żeby grać Death Knightem musisz mieć przynajmniej jedną postać na lvlu 55 lub wyżej (co bez pełnej wersji nie jest możliwe, więc DK nie zagrasz 😜).

      1 △|▽

      • Resselleth (+1)

      Resselleth
      30 września 2012, 20:21

      A oprócz tych dwóch klas bez dodatków omija mnie coś jeszcze w grze do 20lvl?

      PS. I czy to prawda, że nabija się lvl za odkrywanie krain? Tz. słyszałem o graczu, który był we wszystkich miejscach w grze i nabił maksymalny lvl, ale nie wiem czy to prawda 😜

      PS2. Jeśli zdecydowałbym się na zmianę konta na normalne z abonamentem to ile dokładnie on wynosi i czy poza kosztami dodatków musiałbym zapłacić coś jeszcze?

      0 △|▽